Jsem certifikovaná fyzioterapeutka. 

Pomáhám lidem ulevit nejen od bolestí těla, ale i na duši tak, aby žili plnohodnotným životem.

Jsem certifikovaná fyzioterapeutka. Pomáhám lidem ulevit nejen od bolesti zad. Ke každému klientovi přistupuji individuálně, snažím se najít příčinu problému a přijít se cvičením "šitým" na míru. Učím lidi naslouchat svému tělu, co jim bolest říká, co mají pochopit, co změnit. Protože za  mnohými bolestmi zad a kloubů se ukrývá i psychosomatika, bolest na duši.

A protože jsem ženou, milující mámou tří dětí, jedním z mých velkých osobních témat se stalo pánevní dno. Mou vášní  je tedy i objevování ženského světa, posilování a probuzení pánevního dna a to skrze  speciální cvičení, masáže a meditace.

Již od dětství jsem chtěla pomáhat lidem. Pamatuji si, že jsem si s kamarádkou nebo sama s panenkami, hrála na doktorku. Léčila jsem snad všechny neduhy, které jsme si vymyslely. A i když jsem se časem s panenkami přestala hrát, pečovala jsem  o svého bratra, když byl nemocný. 

Ale shodou okolností a náhod se mně na konci třeťáku na Gymnáziu dostala do rukou nabídka s vysokými školami. A tam jsem tehdy objevila obor Léčebné rehabilitace a fyzioterapie. Nějak se mnou název zarezonoval. Neměla jsem ani tušení, co je to za obor. Začala jsem sbírat informace, o jaký obor jde, čím budu moci být lidem nápomocna, a když jsem navíc zjistila, že je TO i o pohybu, bylo jasno. Podala jsem si přihlášku.

To je ono, TO chci! Budu pomáhat lidem navracet se do běžného života po úrazech, ulevovat od bolesti. Naučím se vše o lidském těle, jak je vše v našem těle úžasně propojené - každý sval, kost, každá buňka.
Již během studia na VŠ jsem fyzioterapii zcela propadla. Nové poznatky jsem hltala na přednáškách, v časopisech, knihách. Internet byl tehdy v plenkách, takže informací moc nebylo. A stejně se ke mně ty správné informace dostaly.

Přesně si pamatuji ten okamžik. Seděla jsem v knihovně, kde bylo k dispozici pár počítačů s internetem a "brouzdala". Měla jsem tehdy pořád nějaké zdravotní komplikace (bolesti žaludku, nepravidelná menstruace) a nechtěla to řešit léky. A poprvé na mě z obrazovky vykoukla barevná mapa reflexních plošek chodidla.

Bylo to pro mě jako sci-fi. To mi jako může tlak na nějakou plošku na chodidle pomoci ulevit? Od bolestí žaludku, zharmonizovat menstruaci a prý to pomáhá i od bolesti zad? Nevěřila jsem tomu. Ale nedalo mi to spát. A tak jsem začala mačkat. Po nějaké době se dostavily účinky. A já si uvědomila, že kromě studia "klasické" fyzioterapie na VŠ toužím vědět víc a víc o tzv. alternativě.

Přihlásila jsem se na 3-letý kurz japonské masáže Shiatsu. A to byl další zlom v mém životě. Během těchto tří let jsem dokončila studium na VŠ, začala pracovat ve svém oboru a hlouběji se zajímat o alternativní metody, které bych mohla skloubit s klasickou fyzioterapií.

Zcela mě nadchly výsledky, jak propojení různých metod přináší lidem ovoce. Jejich spokojenost a nadšení, mi ukázalo směr, kterým mám jít a jak své zkušenosti předávat dál. Nasedla jsem do rozjetého vlaku, který postupně zrychloval. Přicházely další semináře. Tak, jak jsem začala objevovat různé alternativní metody, tak jsem začala i více poznávat a chápat samu sebe.

Pochopila jsem, jakou důležitou roli hraje v mém oboru psychosomatika. Jak se často potlačované emoce, stres a napětí odráží na našem zdraví.

Poté, co jsem se stala třikrát mámou, se změnil i můj pohled na ženské tělo. Během tří těhotenství, tří různých porodů, kdy jsem se třikrát natáhla jak žvýkačka a zase se navrátila zpět do svého těla před porodem, mé tělo dostalo zabrat. Také jsem se potýkala s  problémy vyskytujících se během těhotenství, ale hlavně po porodu -bolesti zad, oslabené pánevní dno, strie, inkontinence - myslím, že tady mi každá maminka dá za pravdu, že tohle fakt není nic příjemného. Po pár skocích na trampolíně, kde řádíte s dětmi, si musíte "odskočit".

Ale všechno jde! Hledala jsem cestu. Přes správná cvičení s využitím akupresury, su-joku, aromaterapie a dalších metod, můžu dnes říct, že jsem po čtyřicítce zase FIT  a nemusím hned utíkat z trampolíny.

Dnes pomáhám nejen ženám, ale i mužům posílit a  probudit jejich pánevní dno. Přichází za mnou ženy toužící otěhotnět, lidé s výhřezem ploténky, ale i rodiče dětí mající vadné držení těla či plochonoží. Mé rady, techniky a cvičební metody vycházejí z 20ti leté praxe fyzioterapeutky milující svou práci, ale často i ze zkušeností z mého života ženy a mámy tří úžasných  dětí.

 

 

Vystudovala jsem:

1998 - 2001 Zdravotně - sociální fakulta Ostravské univerzity, obor Léčebná rehabilitace a fyzioterapie

2001 - Seminář míčkové facilitace a nespecifické mobilizace kloubní Zdeňka Jebavá

1999 - 2002 japonská masáž shiatsu Darja shiatsu school

2001-2003 Reiki I. - III. st. Oshovo centrum Lažánky

2004 - Lektor masáže dětí a kojenců Jana Hašplová

2006 - Medová masáž API terapie BUĎ FiT

2006 - Koncept bazální stimulace Institut bazální stimulace Karolína Friedlová

2015 - Základní kurz reflexní terapie Patakyovi

2016-2018 - Kraniosakrální osteopatie CSO1, CSO2, CSO3a, CSO 3b - Radek Neškrabal

2019-2020 - Metoda Ludmily Mojžíšové - pod vedením Hany Volejníkové

2021 Kineziotajping

·         Pět tantrik - jóga pro ženy podporující ženskou energii a posilující pánevní dno.
·         Mohendžodáro - základní seminář Petra Oge