Podzimní radosti hravosti – šťastná 7 tě rozzáří

Pro mě a mé děti je podzim časem sklízení, tvoření a usebrání se do sebe. Děti mi domů nosí kaštany, šípky, ořechy, listí a já mám úžasnou možnost se stát dítětem.

1. Tvoříme ze srdce

 

IMG_2050podzimní věnecpodzimníčciježčí rodina

S  dětmi jsme pro vás připravily pro inspiraci spoustu kaštanových skřítků, ozdobný věnec z listí, šípků a dalších přírodnin.

Fixujeme voskem

Listí i živé květy fixují jejich nádheru. Stačí r ozpustit bílou svíčku ve vodní lázni a ve vzniklé voskové tekutině máčet listí. Po zaschnutí se nemění jejich barva a vypadají jako živé.

Při výrobě věnečku jsme jednotlivé lístky a přírodniny lepily tavnou pistolí na slámový věnec.

Chcete mít javorovou růži? Zde najdete jednoduchý návod mé kolegyňky Jitky.

2. Pohyb a dechová cvičení

Pro milovnice nenáročných cviků jsem natočila video na krátké dechové cvičení pro posílení elementu Plic. Dodá vám energii, vitalitu a pomůže při smutkuJ

Cvičit můžete doma ve stoji, v sedě, či si zpříjemnit dechovým cvičením procházku na čerstvém vzduchu.

Procházku každopádně doporučuji. V barevném listí, v dešti v mlze, protože kdy jindy můžeme všemi smysly vnímat měnící se přírodu okolo nás?

Třeba skrze oči sledovat, jak se barví listí na stromech.

Vždy mě zcela pohltí ta různobarevná škála barev, jak je příroda vynalézavá a dokáže si s barvami hrát. Nedrží se přesně pravidel. Desátý bratr z Dvanácti měsíčků, Říjen, má pokaždé asi jinou náladu a rozhodne se překvapit nás svým vkusem pro krásu, vtipem a chutí si hrát.

 

IMG_2036

3. Relaxace se šálkem čajem

Že nám to, ale dalo zabrat? Výroba věnců, ježečků i cvičení si zaslouží odměnu v podobě šálku bylinného čaje a kuskusového zákusku s dýní. Recepty najdete na mé fb skupině Ženský svět.

4. Indiánská sauna

Ráda chodím do sauny, a co vy? Podzimní detoxikace je jednou z nejlepších, protože tělo se dobře zbavuje toxických látek a dle mě se tím podpoří i duchovní očista.

Vyzkoušely jste již indiánskou potní chýši?

Rituálem provází šaman. Asi 3 hodiny před obřadem se zapálí hranice, v jejímž jádru se nahřívají zvláštním způsobem poskládané kameny, aby bylo zaručeno jejich intenzivní rozpálení (do ruda). Po celou dobu obřadu je k dispozici ohnivák, který se stará o přísun rozpálených kamenů. Před vlastním obřadem se účastníci shromáždí kolem ohně (obvykle už za šera či tmy), šaman a ohnivák provedou vstupní rituál očisty kouřem a ochranu bubnem. Kolem ohně už bývají účastníci nazí, bederní pokrývka je většinou na obtíž.
Do potní chýše se vstupuje po jednom dle instrukcí šamana. Uprostřed potní chýše je vykopaná jáma, do níž se později ukládají rozpálené kameny. Muži sedí v potní chýši kolem jámy s kameny, ženy ve druhé řadě za zády mužů.
Obřadem provází šaman za zvuků bubnu a zpěvů, k nimž se účastníci přidávají, potní chýši provoní bylinky. V potní chýši je po celou dobu obřadu tma.

Všeobecně jde o pročištění mysli či ducha, nemusí se v zásadě odehrát nic velkého, ale jakési vnitřní dobíhání procesu může trvat několik desítek hodin po obřadu (někdy se to může počítat na dny). Jindy se mohou odehrát „velké věci“ a během procesu může dojít ke změně stavu vědomí a s tím spojených procesů.

Pokud by vás zajímalo víc, info najdete zde.

dotek

5. Doteky dlaní

Pravidelně svému tělu dopřávám automasáž, jak o ní píšu v mém eBooku zdarma

Dopřejte sami sobě doteky, pohlazení a lásku.

Použijte esence, které zaručeně zaženou podzimní deprese:

 

 •  Cypřišek – dává schopnost změny a proměny vůbec, pohnout se z místa. Povzbuzuje nás, abychom opustili to, co nám už neslouží a   nenaplňuje.

 • Kadidlo, myrha – pohřební byliny, pomáhají při procesu truchlení

 •  Šalvěj – chronické napětí a nervové podráždění. Obnovuje pocit vnitřní síly, když jsme se příliš přepjali. Pomáhá také tam, kde se nahromadily tísnivé pocity zmatení.

 • Římský a pravý heřmánek – vyjasňuje a ořživuje náš instinktivní smysl pro poznání, rozptyluje mraky, které zatemňují vnitřní konflikty.

 • Tea tree – je vhodný především u osob se slabým imunitním systémem, propotže propůjčuje sílu tělesnému duchu.

 • Eukalyptus – k posílení elementu Plic a dýchání, imunitního systému. Je vhodné jej použít na povznesení ducha při pocitech uvěznění a omezení –  když člověk touží po větší svobodě ducha.

 • Yzop – přináší svěžest, radost, povzbuzuje nás, abychompřekonali omezení a zbavili se nepotřebného.

 •  Borovice – pomáhá ulevit lítosti a rozptýlit výčitky, odstraňuje pesimistické vyhlídky plynoucí z budoucnosti.

 

6. Dostatek kvalitního spánku

IMG_2566

  Jó, někdy se dát spát i na zemi. Ale to jsme celí rozlámaní a unavení a o odpočinku se nedá ani mluvit.

  O tom, jak je důležitý spánek, a nakolik jej potřebuje naše tělo, napsala zajímavý článek má další kolegyně Markéta.

 

 

Skryté srdce afriky

7. Dobrá kniha

Nedávno jsem si půjčila v knihovně knihu, která mě zcela pohltila. Byla to pro mě oddechová cesta do Afriky za starodávnými rituály tamějších žen. Na chvíli jsem se vydala do pralesa a ponořila se do světa do magických obřadů a kouzel.

To vše můžete zažít při čtení knihy Skryté srdce Afriky od Ilony M. Hilliges.

Krásný barevný podzim přeje Lenka

publikuji také na www.svet-velkych-holek.cz

Komentáře
 • Stáhněte si ZDARMA eBook

  Získej eBook ZDARMA, který ti ukáže kroky, jak být sama se sebou spokojená a žít život plný lásky.

 • Nejnovější příspěvky